Çiğdem Pastanesi

Çiğdem PastanesiÇiğdem Pastanesi

Tarihçemiz

Biz size 10 yıllık 20 yıllık ya da 30 yıllık bir lezzetten bahsetmiyoruz. Yarım asrı devirmiş, tarihe tanık olmuş geçmişin geleneğini bugünün yeni tatlarına kavuşturmuş, üç kuşakttr sizlere en iyi hizmeti veren Çiğdem Pastanesi’nden bahsediyoruz.

Halil Ündar, bu yola çıktığında o eskilerin anlattığı İstanbul yaşıyordu Sultanahmet’in yollarında. Belki de dedenizin, en delikanlı haliyle oturup çay içtiği, büyükannenizin bayram için şeker aldığı yerde oturuyor, sunuz şimdi. Halil Ündar bu yola çıktığında tek çalışan vardı yanında. Mustafa Gürsoy, sizin tanıdığınız haliyle bugünün Mustafa Amca’sı. O zamanın delikanlıları sabahtan gece yarılarına kadar çalışacak hem usta, hem tezgahtar, hem garson hem çaycı, yani her şey oldular. Sevgiyle, emekle büyüyen lezzetlere 2. kuşak yetişti sonra Faruk ve Tarık Ündar. Lezzetler büyüdü, emek büyüdü ve Çiğdem Pastanesi büyüdü, o kadar büyüdü ki son 10 yıldır da 3. kuşak olan Ulaş Ündar katıldı aralarına.

Çiğdem Pastanesi, yarım asrı geçkin bir süredir burada. Çünkü anlık modalara uyup değişmedi, çoğalmadı ve bunları yapmadığı için de fabrikasyona geçmiş, birbirinin aynısı donuk lezzetleri sunmadı sizlere.

Şimdi bilin ki yediğiniz her şey bugün üretildi bu pastanede. Gece kapanan kapıların ardında, sabahın hazırlıkları var. Sabah yediğiniz poğaça, birkaç saat önce yoğruldu, pişirildi. Öğlen yediğiniz börek az önce çıktı fırından, akşam çocuğunuza götürdüğünüz pasta tazecik ve hiçbir ekstra kimyasal, tatlandırıcı ve zararlı madde içermiyor.

Biz, mevsimlik değil kuşaktan kuşağa bizimle olan müşterilerimize, her gün yenisini katarak kocaman bir lezzet ailesi olmak için 62 yıldır buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz.